Aktivizace


Filmový klub pro pamětníky

těšit se můžete na kvalitní snímky z let 1930 - 1970 v podání vynikajících českých herců a hereček s komentářem o jejich životě a filmových i divadelních rolí.


Cestopisný klub 

nabízí 50-ti minutové dokumenty o krásách Čech, Moravy a Slezska z edice ABCD video a rovněž cizokrajné snímky o nejkrásnějších zemí světa.


Hudební klub

se zaměřuje na českou hudební scénu 30 - 80 let minulého století. Hudební ukázky jsou doprovázeny komentářem o životě a profesní kariéře jednotlivých zpěváků a pěveckých dvojic. Bonusem bude dále promítání českých filmových muzikálů.


Literární klub

se zaměřuje především na českou klasickou literaturu od 19. století po současnost. Program je doplněn i audiovizuálními ukázkami. V budoucnu bude klub rozšířen i o světovou literaturu podle přání klientů.


Muzikoterapie s Renatou Pospíšilovou

harmonikářka paní Renata Pospíšilová, známá seniorům z TV Šlágr nás pravidelně navštěvuje jednou měsíčně s programem "Muzikoterapie s Renatou".


Knihovna a výuka s počítačem

od června jsme zahájili počítačovou gramotnost pro seniory. Klienti mohou navštívit počítač v prostorách knihovny, kde se od instruktorky naučí základy s počítačem a internetem.
 


Individuální aktivity

předčítání, povídání, společenské hry, trénink paměti


Činnost s DZR 

Předčítání, arteterapie, společenské hry, muzikoterapie.

Kulturní a sportovní aktivizace

Koncerty, divadla, křeslo pro hosta, sportovní hry...

Canisterapie

V našem Domově probíhá pravidelně Canisterapie - terapie s pejsky.

Ježíškova vnoučata

Každoročně se přihlašujeme do charitativního projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, který vznikl r. 2016, aby vyplnil seniorům jejich vánoční přání.  Dobrovolníci ( jednotlivci, rodiny, firmy nebo organizace) si přes internetové stránky vyberou seniory s konkrétním přáním , které mu splní buď formou zaslání přes poštovní služby nebo osobně v Domově.
Mše svatá se koná jednou týdně v kapli.
Klienty, kteří se nemohou mše zúčastnit, navštíví pan farář na pokoji.