Aktivizace

Filmový klub pro pamětníky

Těšit se můžete na kvalitní snímky z let 1930 - 1970 v podání vynikajících českých herců a hereček s komentářem o jejich životě a filmových i divadelních rolí.
 

Cestopisný klub

Nabízí 50-ti minutové dokumenty o krásách Čech, Moravy a Slezska z edice ABCD video a rovněž cizokrajné snímky o nejkrásnějších zemí světa.


 

Hudební klub

Se zaměřuje na českou hudební scénu 30 - 80 let minulého století. Hudební ukázky jsou doprovázeny komentářem o životě a profesní kariéře jednotlivých zpěváků a pěveckých dvojic. Bonusem bude dále promítání českých filmových muzikálů.

Literární klub

Se zaměřuje především na českou klasickou literaturu od 19. století po současnost. Program je doplněn i audiovizuálními ukázkami. V budoucnu bude klub rozšířen i o světovou literaturu podle přání klientů.

Muzikoterapie s Renatou Pospíšilovou

Harmonikářka paní Renata Pospíšilová, známá seniorům z TV Šlágr nás pravidelně navštěvuje jednou měsíčně s programem "Muzikoterapie s Renatou".

Knihovna a výuka s počítačem

Od června jsme zahájili počítačovou gramotnost pro seniory. Klienti mohou navštívit počítač v prostorách knihovny, kde se od instruktorky naučí základy s počítačem a internetem.

Další aktivizace

  • Individuální aktivity: předčítání, povídání, společenské hry, trénink paměti
  • Činnost s DZR: předčítání, arteterapie, společenské hry, muzikoterapie.
  • Kulturní a sportovní aktivizace: koncerty, divadla, křeslo pro hosta, sportovní hry...
  • Canisterapie: v našem Domově probíhá pravidelně Canisterapie - terapie s pejsky.
  • Mše svatá se koná jednou týdně v kapli. Klienty, kteří se nemohou mše zúčastnit, navštíví pan farář na pokoji.

Ježíškova vnoučata

Každoročně se přihlašujeme do charitativního projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, který vznikl r. 2016, aby vyplnil seniorům jejich vánoční přání.  Dobrovolníci ( jednotlivci, rodiny, firmy nebo organizace) si přes internetové stránky vyberou seniory s konkrétním přáním , které mu splní buď formou zaslání přes poštovní služby nebo osobně v Domově.
 
top