Aktivizace


Filmový klub pro pamětníky

těšit se můžete na kvalitní snímky z let 1930 - 1970 v podání vynikajících českých herců a hereček s komentářem o jejich životě a filmových i divadelních rolí.


Cestopisný klub 

nabízí 50-ti minutové dokumenty o krásách Čech, Moravy a Slezska z edice ABCD video a rovněž cizokrajné snímky o nejkrásnějších zemí světa.


Hudební klub

se zaměřuje na českou hudební scénu 30 - 80 let minulého století. Hudební ukázky jsou doprovázeny komentářem o životě a profesní kariéře jednotlivých zpěváků a pěveckých dvojic. Bonusem bude dále promítání českých filmových muzikálů.


Čtenářský klub

se zaměřuje především na českou klasickou literaturu od 19. století po současnost. Program je doplněn i audiovizuálními ukázkami. V budoucnu bude Čtenářský klub rozšířen i o světovou literaturu podle přání klientů.


Muzikoterapie s Renatou Pospíšilovou

harmonikářka paní Renata Pospíšilová, známá seniorům z TV Šlágr nás pravidelně navštěvuje jednou měsíčně s programem "Muzikoterapie s Renatou".


Knihovna a výuka s počítačem

od června jsme zahájili počítačovou gramotnost pro seniory. Klienti mohou navštívit počítač v prostorách knihovny, kde se od instruktorky naučí základy s počítačem a internetem.
 


Individuální aktivity

předčítání, povídání, společenské hry, trénink paměti


Činnost s DZR 

Předčítání, arteterapie, společenské hry, muzikoterapie.

Kulturní a sportovní aktivizace

koncerty, divadla, křeslo pro hosta, sportovní hry...

Ježíškova vnoučata

Každoročně se přihlašujeme do charitativního projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, který vznikl r. 2016, aby vyplnil seniorům jejich vánoční přání.  Dobrovolníci ( jednotlivci, rodiny, firmy nebo organizace) si přes internetové stránky vyberou seniory s konkrétním přáním , které mu splní buď formou zaslání přes poštovní služby nebo osobně v Domově.

Mše svatá se koná jedenkrát týdně v prostorách Domova pro klienty.