Jak to u nás vypadá

Domov v klidném prostředí

Náš nově vybudovaný Domov byl otevřen 1. července 2000. Nacházíme se v klidném prostředí nedaleko středu města, díky čemuž máme na dosah ruky jak procházky v klidu přírody, tak i možnost blízkého kontaktu s obyvateli města Zdice. Samotné město Zdice je třetím největším městem okresu Beroun a má výhodné autobusové i vlakové spojení s okolními městy. V našem zařízení nabízíme možnost kulturního a společenského vyžití. Kromě vlastních programů také úzce spolupracujeme se Společenským klubem města Zdice, jehož pořady pravidelně navštěvujeme a s Městskou knihovnou Zdice, kde se konají besedy na různé téma.

Kromě kulturních akcí města Zdice navštěvujeme také divadla v Příbrami a v Praze, pamětihodnosti v okrese Beroun, muzea v blízkém okolí. Zajedeme do ZOO a botanické zahrady nebo na berounské trhy, do Plzeňského pivovaru nebo navštěvujeme další Domovy v Hořovicích, Rožmitálu pod Třemšínem a dále. Pořádme výlety do Průhonic, na zámek Kozel, zámek v Hořovicích nebo do nedalekého zámku Dobříš. Chodíme na procházky do přírody a každý den se u nás něco děje.
Pořádáme u nás také besedy s promítáním dokumentů s různou tématikou - o České republice, ale i zajímavostech ze světa, nejvíce nás zajímají besedy o exotických zemí.
V rámci různých akcí můžete využít též posezení u grilu na naší zahradě, kde opékáme vuřty a posedíme při poslechu hudby.

Aktivity

Vydáváme vlastní  čtvrtletník nejen pro seniory Listy Domova, organizujeme společenská posezení s hudbou, módní přehlídky nebo také soutěžíme při Sportovních hrách seniorů. Do dalších sportovních možností vyžití patří například turnaje v šipkách, kuželkách nebo i deskových hrách.  Vždy máme připraveny tématické náměty v daném období - týden hrníčkového, velikonočního a vánočního tvoření.
Svojí návštěvou nás potěší děti z místní mateřské a základní školy, vždy mají připravený kulturní program s určitou tématikou.
Více o našich akcích se můžete dozvědět zde.
top