Kdo jsme

Naše vize představuje naše nejvyšší očekávání. Je to důvod proč jako společnost existujeme, je to stopa, která zůstane v mysli a srdci našich klientů, jejich rodin a přátel.

Domov, kde nám rozumí

Mgr. Alexandr Koráb - ředitel
Ředitel


Náš nově vybudovaný Domov byl otevřen 1. července 2000. Nacházíme se v klidném prostředí nedaleko středu města, díky čemuž máme na dosah ruky jak procházky v klidu přírody, tak i možnost blízkého kontaktu s obyvateli města Zdice. Samotné město Zdice je třetím největším městem okresu Beroun a má výhodné autobusové i vlakové spojení s okolními městy. V našem zařízení nabízíme možnost kulturního a společenského vyžití. Kromě vlastních programů také úzce spolupracujeme se Společenským klubem města Zdice, jehož pořady pravidelně navštěvujeme a s Městskou knihovnou Zdice, kde se konají besedy na různé téma.
Kromě kulturních akcí města Zdice navštěvujeme také divadla v Příbrami a v Praze, pamětihodnosti v okrese Beroun, muzea v blízkém okolí. Zajedeme do ZOO a botanické zahrady nebo na berounské trhy, do Plzeňského pivovaru nebo navštěvujeme další Domovy v Hořovicích, Rožmitálu pod Třemšínem a dále. Pořádme výlety do Průhonic, na zámek Kozel, zámek v Hořovicích nebo do nedalekého zámku Dobříš. Chodíme na procházky do přírody a každý den se u nás něco děje.
Pořádáme u nás také besedy s promítáním dokumentů s různou tématikou - o České republice, ale i zajímavostech ze světa, nejvíce nás zajímají besedy o exotických zemí.
V rámci různých akcí můžete využít též posezení u grilu na naší zahradě, kde opékáme vuřty a posedíme při poslechu hudby.
Vydáváme vlastní  čtvrtletník nejen pro seniory Listy Domova, organizujeme společenská posezení s hudbou, módní přehlídky nebo také soutěžíme při Sportovních hrách seniorů. Do dalších sportovních možností vyžití patří například turnaje v šipkách, kuželkách nebo i deskových hrách.  Vždy máme připraveny tématické náměty v daném období - týden hrníčkového, velikonočního a vánočního tvoření.
Svojí návštěvou nás potěší děti z místní mateřské a základní školy, vždy mají připravený kulturní program s určitou tématikou.

Více o našich akcích se můžete dozvědět zde.


 

 
Chceme být volbou seniorů číslo 1, chceme být předním poskytovatelem sociálních služeb na základě pevně daných standardů kvality, chceme být nejlepším pracovním místem pro zaměstnance.
Našim klientům se snažíme poskytnout co možná nejpříjemnější prostředí. Máme proto jednolůžkové i dvoulůžkové pokoje, které se snažíme plnit obyvateli z blízkého okolí Zdic. Klienti si mohou sami zvolit způsob trávení volného času nebo zábavy. Také si mohou zvolit způsob stravování, nabízíme různé diety i dva chody.
Mají volný přístup k internetu a dalším médiím. Dbáme na zvyšování počtu zaměstnanců v přímé péči a zlepšování vztahů mezi klienty.

Tyto cíle by se těžko plnily bez kvalitního a profesionálního personálu. U našich zaměstnanců se můžete spolehnout na odbornost a vysokou profesionální úroveň. Vždy se snaží zlepšovat komunikaci nejen s klienty, ale také jejich rodinou. Jako organizace pomáháme našim zaměstnancům při plánování jejich osobní kariéry, nabízíme jim vysokou kvalitu pracovního prostředí, využívání FKPS a v neposlední řadě také kvalitní ohodnocení jejich práce.
Poslechněte si píseň složenou přímo pro náš Domov!
Píseň pro Domov