Návštěva oddělení DZR

29. 11. 2022

Milá rodino, přátelé a známí.

Nacházíme se na oddělení „zvláštního režimu“. Poslala nás sem nemoc, která nás zužuje nejen psychicky, ale i fyzicky. U každého z nás má jiný průběh. Víme, že pro nás všechny, ale hlavně pro naši rodinu, musí být těžké pochopit a smířit se se změnou v našem životě. Nejvíce se změnila naše povaha, způsob chování a často se nám mění nálady. Hodně se zhoršila paměť, kdy si nevybavujeme, co bylo a často nepoznáváme ani své nejbližší. V paměti se nám vybavují vzpomínky na dřívější dobu a co jsme v té době prožívali. Některé vzpomínky jsou veselé, ale jsou i takové, na které nevzpomínáme rádi.
Občas říkáme něco, co je pro vás nepochopitelné a nesrozumitelné, ale berte to tak, že nám to přijde zcela normální. Proto vás prosíme, nevyvracejte nám to, co říkáme, i když víte, že to není pravda.
Někdy to způsobí, že nás toto rozruší a nastane změna v psychice, která u nás vede ke změně chování a může vést až k agresivitě.
Vše způsobuje nemoc, která nás postihla a na kterou není ještě lék, i když bychom si to moc přáli.
Mějte s námi tedy trpělivost a navštěvujte nás. Vaše návštěva, pohlazení a vlídné slovo pro nás znamenají moc, i když vám to nedokážeme vyjádřit. Také se snažte pochopit, že někdy nechceme dělat věci, které se po nás chtějí, protože chceme mít svůj klid.
Každý den nemáme stejný, někdy je nám líp, ale pak zase hůř, a to se odráží na našem fyzickém stavu i chování a náladě.

 
 

Těšíme se na vaše návštěvy.